Seakayak Expedition Wild Scotland

Pádlování kolem divokého skotského pobřeží
1/1
ZÁKLADNÍ INFO:
termín: 2. - 12.6.2021
lokalita: Skotsko
doprava: letecká
průvodci: Michal Krysta, Klára Skuhravá
cena: 24 500,-Kč
max. kapacita: 6 účastníků
ubytování: stany, bothies
aktivity: expediční seakayaking

POPIS:

Západní pobřeží patří mezi nejkrásnější a zároveň nejdivočejší kouty země. Mohutné útesy, opuštěné hory, zářící písečné pláže, tyrkysová voda plná delfínů, tuleňů a mořských vyder. To vše bez lidí, hluku, signálu a turistů… Místo, které se ti vryje pod kůži. Zážitek, na který nikdy nezapomeneš. Ráj, který je potřeba objevit a prozkoumat.
Skotské podnebí je nevyzpytatelné. Jaké bude ve Skotsku červnové počasí se nedá odhadnou týden dopředu natož teď. Přesný plán trasy tak upřesníme až na místě. Počítej s trasou nejméně 150 km. Čeká tě pádlování po jezerech, mořských zátokách i kolem skalnatého pobřeží.
Začneme pozvolna- u legendárního viaduktu Glenfinan (znáš z filmů o Harry Potterovi, který tudy projížděl do Bradavic.). Čeká nás plavba po jezeře Loch Shiel, splouvání řeky Rivel Shiel a po prvních peřejích překonání ústí do Atlantského oceánu. Z bílých pláží se vydáme na sever okolo Loch Ailord, Loch Uamh až k věhlasnému Arisaig. Cestou budeš žasnout nad nádhernými bílými plážemi, obrovskými mořskými jeskyněmi, průzračnou vodou i opuštěnými ostrůvky a ostrovy. S trochou štěstí se pozdravíme s místními tuleni a pobavíme s hrajícími vydrami.
Dalším cílem je známé jezero Loch Nevis, kterým propádlujeme až k samotnému ústí divokých hor skotské Vysočiny (Highlands). Odpočineme si u horské chaty (bothy), ulovíme slávky a dáme si pořádně do nosu. Čeká tě naprostá divočina bez cest, obydlí či jakékoli jiné známky lidské činnosti.
Pokud budeme mít dostatek sil a počasí nám bude přát, můžeme se vydat hlouběji na sever a probádat další část opuštěného divokého mořského pobřeží, zátok a jezer.
Čeká tě lov ryb, spaní na divoko ve stanech nebo horských chatách (bothies) a dobrodružná plavba, kdy si vše povezeme ve vlastních seakajacích. K dispozici budou lodě pro jednoho nebo dva lidi. Pokud jsi začátečník a dostatečně si nevěříš, klidně můžeš zvolit stabilnější variantu double (seakajak pro dva).
Dobrodružství v jedné z nejkrásnějších krajin světa, mozoly, zima, déšť, slunce i vítr… úchvatná divočina, která odhaluje a tvrdí charakter. Budeš to nesnášet a milovat zároveň. Až si ale sedneš zase domů, budeš vědět, že jsi prožil něco, co se slovy nedá popsat. Sea kajaky okolo skotského pobřeží, expedice, kterou musíš prožít!

Před expedicí připravíme společný víkend, kdy potrénujeme na vodě a vše naplánujeme. Otestujeme vybavení, poradíme se co vše nabalit, jaké jídlo vezmeme, atd...

Kajaky jsou docela stabilní lodě a pokud jsi už na vodě alespoň párkrát byl, neměl by to být větší problém. Každopádně budeme mít dostatek času na tréning a pokud jsi v lodi nikdy neseděl, nevzdávejte to. Rádi se s tebou pustíme do individuální výuky.
Výbavu na vodu nebudeš žádnou potřebovat. Vše ti zajistíme. V ceně budeš mít i svůj nepromokavý expediční vak, který ti po akci zůstane.

STRAVA:
Částečně se vybavíme hotovkami od Expresmenu. Něco dokoupíme na místě a o zbytek se musíme postarat vlastními silami lovem ryb. 

DOPRAVA:
Letecky z Prahy do Edinburgu. Dále dodávkou.

LOKALITA:
Západní pobřeží Skotska.

 

UBYTOVÁNÍ:

Ve stanech a bothies (horské chajdy).

CENA:

24 500,-Kč
 

- průvodcovskou činnost instruktorů

- zajištění solárních panelů a powerbank od firmy Goalzero

- pronájem nafukovacích seakayaků a vodáckého vybavení

- expediční nepromokavé vaky

- zapůjčení superlehkých expedičních stanů firmy Ferrino

V ceně není zahrnutá doprava.
Orientační cena zpáteční letenky do Edinburgu se pohybuje od 2000,-Kč.
Žádné další poplatky nás nečekají.

02/06 - 12/06/2021
 

24 500 Kč

10
dní
REZERVACE:

Pro nezávaznou rezervaci, klikni na odkaz

Chci jet! a pokračuj, dle instrukci. Rezervace se stává závaznou až po zaplacení zálohy, nebo plné ceny za akci.

  • Facebook Basic Black
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

naším životem je

CESTOVÁNÍ & DOBRODRUŽSTVÍ

Expedice Indie 2019

Expediční paragliding v Himálajích
24/10 - 05/11/2019
 

ONLINE REZERVACE

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Spotify Icon

Cestovní agentura

BivaQ s.r.o.

Nádražní 308, Otice, 74781

Ičo: 05972680

info@bivaq.cz

Tel.: +420 776 111 257

Obchodní podmínky  I FAQ I GDPR