top of page
fin flag.jpg

Expedice Saimaa 2020

Expediční jachting 
002-sailing-boat.png
ZÁKLADNÍ INFO:
termín: 19.7. - 1.8.2020
lokalita: Finsko
doprava: letecká
průvodci: Michal Krysta
cena: 26 500,-Kč
max. kapacita: 5 účastníků
ubytování: hamaky, stany
aktivity: expediční jachting, rybaření

POPIS:

Bude nás čekat bezmála 400km plavby po největších finských jezerech se startem ve městě Kuopio na jezeru Kallavesi a cílem na jezeru Saimaa ve městě Lappeenrata. Trasa povede ze severu na jih přes několik tisíc opuštěných ostrovů a ostrůvků, na kterých budeme kotvit, spát a rybařit. Plachtit budeme na ultralehkých čtyřčlenných katamaránech. Jíst budeme to, co si ulovíme a vodu budeme filtrovat z jezera. Budeme závislí převážně na přírodě a sobě samých. Pokud se nám podaří dostat až do Lappeenraty, budeme to mít do Helsinek na letiště coby kamenem dohodil. Na trase bude několik záchytných bodů, kde můžeme v případě nepřízně počasí, nebo jakékoliv poruchy materiálu, trasu zkrátit a vlakem dojet do Helsinek. Celá jezerní oblast je velmi rozsáhlá a nabízí překrásnou přírodu a bohatou faunu v čele se sladkovodními tuleni. Navštívíme pravou finskou saunu, pevnost ve Savonlinně i centrum Helsinek.
Loňské léto, jsme ve Finsku zažili velké dobrodružství a těžko vám zde popíšeme co vše vás čeká. To se musí prostě prožít...

 

NÁROČNOST:

Pokud jsi jachtař začátečník, nemusíš se obávat. Naučíme tě základní dovednosti a jak ovládat Minicat. Každá loď bude mít kompetentního kapitána, který bude mít loď pod kontrolou. Kapitán tě naučí jak loď ovládat a jak pracovat s plachtami. Před akcí naplánujeme společný tréning na vodě, kde si vše vysvětlíme a připravíme lodě na expedici. 


STRAVA:
Částečně se vybavíme hotovkami od Expresmenu. Něco dokoupíme na místě a o zbytek se musíme postarat vlastními silami lovem ryb.

DOPRAVA:
Letecky z Prahy do Helsinek. V Helsinkách se přesuneme vlakem do cílové stanice v Kuopiu, nebo Varkaus. Z cílové stanice do Helsinek opět vlakem.

LOKALITA:
Finsko, jezero Saimaa.

 

UBYTOVÁNÍ:

hamaky, stany.

CENA:

26 500,-Kč
 

- průvodcovskou činnost instruktorů
- zajištění solárních panelů a powerbank od firmy Goalzero
- pronájem ultralehkých katamaránů Minicat 420
- pronájem plovacích vest
- pronájem ultralehkých stanů ferrino
- expediční nepromokavé vaky
- expediční tričko
- foto a video z expedice

Cena nezahrnuje: dopravu, ubytování, stravu, pojištění, dopravu vybavení.


Orientační ceny:
Letenka: od 2500,- Kč (Praha-Helsinky a zpět)
Doprava na místě: do 100e.

Podrobnější informace bude s vybranými účastníky řešit osobně.

19/07 - 01/08/2020
 

26 500 Kč

14
dní
REZERVACE:

Pro nezávaznou rezervaci, klikni na odkaz Chci jet! a pokračuj, dle instrukci. Rezervace se stává závaznou až po zaplacení zálohy, nebo plné ceny za akci.

  • Facebook Basic Black
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
bottom of page