Expedice Isle of Skye 2020

Perla skotských ostrovů - trekking
1/1
10/05 - 17/05/2020
 

9 600 Kč

7
dní
ZÁKLADNÍ INFO:
termín: 10. 17.5.2020
lokalita: Skotsko
doprava: letecká
průvodci: Michal Krysta, Klára Skuhravá
cena: 9 600,-Kč
max. kapacita: 7 účastníků
ubytování: hostely
aktivity: trekking

POPIS:

Týden na nejkrásnějším skotském ostrově.
Zkušená česká průvodkyně žijící "na cestě mezi Skotskem, ČR, Španělskem a Indonésií.
Výlety do hor po neznačených stezkách.
Návštěva Edinburghu/Glasgow.

Pokud se někdy rozhodneš navštívit Skotsko, pak musíš zavítat i na Isle of Skye. Špičaté vrcholky hor, modrá hladina moře, zelená travička a všudypřítomné bílé ovečky. Pohádková příroda, kterou nebudeš chtít opustit. Tento ostrov se zcela právem řadí do kategorie "must see" (= musíš vidět/navštívit).
Během našeho týdenního výletu se budeme převážně pohybovat v kopcích a přírodě okolo pobřeží. Výlet je určen pro aktivní jedince všech věkových kategorií, kterým nevadí spár na karimatce ve spacáku a občas slevit ze svého komfortu.

BĚŽNÝ DEN A NÁROČNOST VÝLETU:
Každý den výletu bude svým způsobem jedinečný. Jak bude probíhat následující den a všechny potřebné informace se vždy dovíme předchozí večer. Výlety jsou organizovány pro malé skupinky tak, abychom si mohli každý den upravit dle osobních požadavků, aktuálního počasí a nálady. Často se budeme pohybovat ve skotské přírodě, která je nádherná, svobodná, ale svým způsobem i krutá a nevybíravá. Budeme chodit v bažinách a zavítáme i do míst, která nepatří mezi nej-turističtější destinace.

Malé chatičky, bothy, kde přespíme, nepatří mezi luxusní typ ubytování. Očekávej špínu a nepohodlí. Na druhou stranu budeš odměněn překrásnými výhledy, západy slunce a tichem opuštěné skotské krajiny. Trasa do bothy vede buď okolo pobřeží, nebo krásnou přírodou s výhledy na okolní ostrovy a skotskou krajinu.

V hostelech jsou plně vybavené kuchyňky, kde můžeme klidně i upéct dort :) . Během přespávání v bothy budeme večeři a snídani vařit na plynovém/benzínovém vařiči. Během dalších dní je možnost si zajít na večeři do restaurace.

Pokud jsi aktivní osoba, která si občas (2x za týden) zajde na cvičení/běhat, neměl bys mít problém výlet zvládnout.

ZÁKLADNÍ VYBAVENÍ:
Základem je pohodlná, nepromokavá obuv (=pohorky!). POZOR! Polobotky nejsou pohorky! Dále nepromokavá bunda (pláštěnka = pončo bez knoflíků!!!), nepromokavé kalhoty a turistické návleky! Doporučuji přibalit i teplou bundu- péřovku. Ve Skotsku jsou úplně jiné přírodní podmínky než v ČR.
Přibal jedny sandále na přezutí a pokud máš rád(a) chůzi s trekovými holemi, pak ještě ty. Nutností je spací pytel, karimatka a v neposlední řadě i čelovka.

STRAVA:
Vařit si budeme na kempingovém vařiči, který (pokud bude zájem) zařídíme společně s kartuší. Kuchyně v hostelech jsou plně vybaveny - včetně trouby, rychlovarné konvice, lednice...

DOPRAVA:
Letecky do Edinburgu.


CENA:

9 600,-Kč
 

Cena zahrnuje:

Průvodcovské služby.
Další náklady (doprava, jídlo, ubytování,...) si jednotliví účastníci hradí sami.

 

Cena nezahrnuje:

Letenka z ČR/SK do Skotska a zpět (V současné chvíli cena okolo 1800 Kč.)
Cestovní pojištění, strava, ubytování.
Celkové náklady, kromě platby průvodce, do 7000,-Kč.

REZERVACE:

Pro nezávaznou rezervaci, klikni na odkaz Chci jet! a pokračuj, dle instrukci. Rezervace se stává závaznou až po zaplacení zálohy, nebo plné ceny za akci.

  • Facebook Basic Black
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

naším životem je

CESTOVÁNÍ & DOBRODRUŽSTVÍ

Expedice Indie 2019

Expediční paragliding v Himálajích
24/10 - 05/11/2019
 

ONLINE REZERVACE

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Spotify Icon

Cestovní agentura

BivaQ s.r.o.

Nádražní 308, Otice, 74781

Ičo: 05972680

info@bivaq.cz

Tel.: +420 776 111 257

Obchodní podmínky  I FAQ I GDPR